Адвокатське бюро "Валентини Журавель"
Великі справи починаються з першого 🏃кроку. Вирішили займатися підприємницькою діяльністю, стати підприємцем❔
☝Перш за все необхідно обрати види господарської діяльності у відповідності до кодів видів економічної діяльності (КВЕД), сформувати структуру роботи та визначитися із системою оподаткування.
Адже підприємництво це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик, господарська діяльність задля досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. При цьому підприємництво створює для особи - підприємця права та обов’язки в т.ч. і перед державою:
* декларування,
* сплату податків,
* звітування про результати підприємницької діяльності.
Тут розглянемо спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, якою встановлено заміну сплати окремих податків та зборів на сплату єдиного податку та з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Чинним законодавством передбачено чотири групи платників єдиного податку в залежності від обраних видів діяльності, запланованого обсягу доходів та інших критеріїв.
1️⃣ група фізичні особи - підприємці, які здійснюють підприємницьку діяльність особисто – власною працею, можуть займатися роздрібним продажем на ринках та/або надавати побутові послуги населенню, відповідно до визначеного переліку. Обсяг доходу для таких підприємців обмежується 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Ставка єдиного податку фіксована, встановлюється у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня податкового року, але не більше 10%.
2️⃣ група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Можуть використовувати працю найманих осіб (не більше 10!) та обсяг доходу яких не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Ставка єдиного податку фіксована, встановлюється у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та не може перевищувати 20%. Є обмеження за видами діяльності.
3️⃣ група фізичні особи – підприємці та юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Розмір податку встановлюється у відсотках до доходу за ставкою 3% або 5% (в залежності від вибору щодо сплати ПДВ). Можуть використовувати працю найманих осіб, кількість яких не обмежена. Встановлені обмеження щодо видів діяльності, при здійсненні яких застосування спрощеної системи оподаткування неможливе.
4️⃣ група - сільськогосподарські товаровиробники. Має регламентацію в залежності від організаційно-правової форми, обсягу та видів діяльності, наявності земельних угідь та ряду інших умов.
Звітність.
Підприємці першої, другої, четвертої груп звітують щорічно. Податковий кодекс зобов'язує їх подати податкову декларацію протягом 60 днів після закінчення календарного року. (4 група єдиного податку звітує до 20 лютого поточного року).
"Єдинники" третьої групи єдиного податку здають звіт за підсумками кожного кварталу - протягом 40 днів після його закінчення. Якщо "дедлайн" випадає на вихідний або святковий день, крайній термін переноситься на наступний робочий день.
За необхідності, наші адвокати допоможуть визначитися:
🕊 з вибором видів діяльності за КВЕД
🕊 вибором системи оподаткування
🕊 реєстрацією підприємницької діяльності та її правовим супроводженням.