top of page

Для платників єдиного податку:

перегляд пільг з оподаткування

изображение_viber_2022-07-29_14-16-50-865.jpg

01 липня 2022 року набрав чинності Закон України № 2325-IX, яким переглянуті окремі пільги з оподаткування, які стосуються, зокрема, податку на додану вартість (ПДВ). Що це означає для платників єдиного податку на третій групі оподаткування (далі за текстом – платник ЄП)?

 

На сьогодні з урахуванням останніх змін податкового законодавства платники єдиного податку на третій групі мають наступні варіанти сплати податків в залежності від перебування їх обліку як платника того чи іншого податку:

     I.    У разі якщо платник ЄП не є платником ПДВ, то з нього стягується тільки 5% ЄП від доходу (за умови включення податку на додану вартість до складу ЄП), тобто у цьому випадку діяльність оподатковується на тих самих умовах, як і до впровадження воєнного стану;

     II.   У разі якщо платник ЄП є одночасно платником ПДВ, то з нього стягується: ЄП - 3% від доходу, а з ПДВ – 20% (за загальною ставкою), тобто у цьому випадку ми маємо аналогічну «довоєнній» ситуацію;

     III.  У разі якщо платник ЄП скористався особливостями оподаткування, встановленими Законом України № 2120-IX від 15.03.2022р. (ставка ЄП - 2%), то з 01.07.2022 року він під час митного оформлення імпортних товарів згідно з Законом № 2325-ІХ має сплачувати ПДВ.

 

При цьому варто зауважити, що у платників ЄП під час користування особливостями оподаткування реєстрація платниками ПДВ призупинена і лишається дійсною.

 

На підставі цього можна зробити висновок про те, що для таких платників ЄП (за ставкою 2%) з 01.07.2022 року відновився обов’язок зі сплати ПДВ під час митного оформлення імпортних товарів, зокрема транспортних засобів, проте права на податковий кредит в них не виникає.

 

Додатково необхідно враховувати, що згідно з пп. 9.9. підрозд. 8 розд. ХХ ПК України платник податку має право самостійно відмовитися від використання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом, з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому прийнято таке рішення.

 

Відповідно з вищезазначеного випливає, що платники ЄП, які бажають повернутися до нарахування податкового кредиту з ПДВ, мають подати заяву про відмову від реєстрації платником ЄП з урахуванням особливостей оподаткування, встановлених Законом України № 2120-IX від 15.03.2022р. (тобто відмову від використання ставки ЄП у розмірі 2%).

На сьогодні найближчою датою, до якої необхідно подати відмову від користування особливостями оподаткування, для відновлення статусу платника ПДВ є 01 серпня 2022 року.

 

 

Фахівці Адвокатського бюро «Валентини Журавель» надають консультації з питань застосування податкового законодавства та займаються супроводом вирішення спорів з контролюючими органами. 

Щоб отримати консультацію адвоката

Або зателефонуйте нам: 

або

bottom of page